Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

17 listopada 2018 – Światowy Dzień Wcześniaka

Po raz kolejny w naszym szpitalu uczciliśmy obchody Światowego Dnia Wcześniaka.

Światowy Dzień Wcześniaka ma na celu zwiększenie świadomości na temat przedwczesnych porodów oraz promocję wiedzy na temat metod, które mogą zapobiec przedwczesnym porodom. Od 2011 roku jest obchodzony na całym świecie w ponad sześćdziesięciu krajach. SPSzW im. Jana Bożego również włączył się aktywnie w obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Oddział Noworodków i Wcześniaków  zyskał wystrój pomieszczeń w symbolicznym kolorze fioletu, rozwieszone zostały balony, na sznurkach skarpetki, kolorowe pompony. A dlaczego akurat kolor fioletowy? Ponieważ jest to kolor lubiany przez dzieci, kojarzony z ciepłem, radością i nadzieją, której tak bardzo potrzeba w kontakcie z wcześniakami.

Mimo powszechnie dostępnych informacji i akcji informacyjnych, wiedza społeczeństwa na temat wcześniaków wciąż jest dosyć ograniczona. Zazwyczaj osoby, które nie miały nigdy styczności z dzieckiem, które urodziło się przed 28. tygodniem ciąży, nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia opieka i jakie konsekwencje mogą nieść ze sobą przedwczesne narodziny dziecka. Tak więc Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja, aby podnosić społeczną świadomość dotyczącą tej wyjątkowej grupy niemowlaków.

Światowy Dzień Wcześniaka to również okazja do zwrócenia uwagi władz i społeczeństwa na kwestię rozwoju medycyny, poziomu opieki zdrowotnej i profilaktycznych badań, którymi powinny być objęte wszystkie przedwcześnie urodzone dzieci. Takie obchody to również doskonała okazja do tego, aby rodzice wychowujący wcześniaki dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami, które mogą przekazywać osobom, które zmagają się z opieką nad zbyt wcześnie urodzonymi maluchami.

 

powrót

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS