Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Dni spirometrii 2017 – bezpłatne badania spirometryczne płuc w SPSzW im. Jana Bożego

15.09.2017

Dnia 27 września 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie w ramach europejskiej kampanii "Healthy Lungs For Life" odbędą się ogólnopolskie bezpłatne badania spirometryczne.     więcej...

Przyjmujemy wcześniejsze zapisy telefoniczne:

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc, ul. Kruczkowskiego 21 - godz. wykonywania badań: 10.00-12.00, tel. 81 760 42 68 Poradnia Chorób Płuc i Gruźlicy, ul. Sieroca 2B – godz. wykonywania badań: 15.00-17.00, tel. 81 740 83 75


Projekt “Damy Radę“ - warszaty dla rodzin pacjentów

05.09.2017

27 lipca 2017 r. w  Samodzielnym Publicznym  Szpitalu Wojewódzkim im. J. Bożego w Lublinie przy ul. Kruczkowskiego 21 odbyły się warsztaty otwierające realizację projektu pn. "Damy Radę".

Projekt jest realizowany w ramach współpracy Szpitala z Fundacją Razem Zmieniamy Świat. Dodatkowe informacje i kontakt pod nr tel.:  605 903 347 lub 81 740 83 29.

Najbliższe terminy warsztatów: 14 wrzesień 2017 r., 22 wrzesień 2017 r.     Więcej..


1 - 7 sierpnia Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią

02.08.2017

W tym roku już po raz 27 obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią. Akcja została zainicjowana przez międzynarodową organizację World Alliance Breastfeeding Action (WABA).

Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia noworodków i niemowląt, który zapewnia im właściwy rozwój i prawidłowy stan zdrowia. Pokarm matki ma swoisty skład i zapewnia ochronę immunologiczną.

Oddział Noworodków i Wcześniaków zlokalizowany przy ul. Lubartowskiej 81 po gruntownym remoncie i wyposażeniu w nowoczesny sprzęt odpowiada procedurom nowoczesnej opieki położniczo-noworodkowej. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi i wdrażaniu nowych zasad postępowania z kobietą rodzącą oddział świadczy usługi najwyższej jakości z poszanowaniem godności i praw kobiet, zwłaszcza matek karmiących. Zapewnia matkom i noworodkom system rooming-in, sale wyposażone są w fotele do „kangurowania” ułatwiające karmienie.

Galeria ...


„Wiara, wiedza, wytrwałość” – rozmowa z Panią dr Marią Migielską-Wołyniec
LAJF magazyn lubelski

01.08.2017

W lipcowym wydaniu magazynu ukazał się wywiad z Panią dr Marią Migielską-Wołyniec, pediatrą i neonatologiem Oddziału Noworodków i Wcześniaków Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie. Rozmowa  dotyczyła problemu wcześniactwa, współczesnych matek,  jak również  rozwoju neonatologii. Pani Doktor  pracując w oddziale od wielu lat, opowiedziała, jak ciągle się on zmienia i rozwija, o tym, że pacjentki i dzieci mogą liczyć tu  na fachową i  życzliwą opiekę, a także na bardzo dobre warunki leczenia i pobytu.

Zapraszamy do lektury całego wywiadu - więcej ...


"Spore zmiany w szpitalu Jana Bożego” Gazeta Wyborcza Lublin

31.07.2017

Dnia 26 lipca 2017 r. ukazał się artykuł prezentujący plany rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, w szczególności dotyczące lokalizacji przy ul. Kruczkowskiego 21.  W budynku głównym szpitala na IV piętrze, po gruntownym remoncie powstanie oddziału chorób wewnętrznych z  pododdziałem geriatrii. Modernizacji i remontowi poddane zostaną również inne pomieszczenia z przeznaczeniem m.in.: na oddział anestezjologii i intensywnej terapii,  banku krwi z pracownią immunologii transfuzjologicznej, apteki szpitalnej, bazy administracyjno-szkoleniowej. Dla powyższych inwestycji ubiegamy się o środki finansowe z RPO WL.

Gazeta Wyborcza - artykuł


Alarm p/pożarowy w SPSzW im. Jana Bożego - ćwiczenia

10.07.2017

Dnia 05 lipca 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim  im. Jana Bożego w Lublinie w lokalizacji przy ul. Lubartowskiej 81 zostały przeprowadzone ćwiczenia z zasad zachowania i postępowania pracowników szpitala, na wypadek groźby podłożenia ładunku, pożaru lub innego miejscowego zagrożenia na terenie szpitala.

Więcej...       Galeria...

Dnia 05 lipca 2017 roku ukazały się artykuły i relacje w regionalnych mediach.
Media o nas...
Dziennik Wschodni - "Bomba w szpitalu w Lublinie? To ćwiczenia"
Kurier Lubelski - "Próbny alarm w szpitalu im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej"
TVP3 - Panorama Lubelska: 5 lipca 2017, g. 18.30


OTWARCIE NOWOCZESNEJ PRACOWNI ENDOSKOPOWEJ

27.06.2017

Dnia 23 czerwca 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Endoskopowej w lokalizacji przy ul. Kruczkowskiego 21.

Więcej...

Galeria...

Dnia 26 czerwca 2017 roku ukazały się artykuły i relacje w regionalnych mediach.
Media o nas...
Radio Lublin - "Lublin: Endoskop w jakości HD"
Dziennik Wschodni - "Nowa era endoskopii". Inwestycja w szpitalu zakończona
Kurier Lubelski - "W szpitalu im. Jana Bożego otwarto pracownię endoskopową"


"BIAŁA NIEDZIELA" W SIENNICY RÓŻANEJ 4 CZERWCA 2017 r.

09.06.2017

Kontynuując realizację zadań w zakresie  promocji zdrowia i zdrowego stylu życia na terenie województwa lubelskiego zorganizowaliśmy kolejną akcję profilaktyczno-edukacyjną w miejscowości  Siennica Różana w dniu 04 czerwca 2017 r. Tak jak poprzednio już zrealizowane miała ona na celu przekazanie mieszkańcom gminy podstawowych zasad dbałości o własne zdrowie, wykonywanie badań przesiewowych w celu wykrywania chorób i wczesnego ich leczenia oraz zapobieganie poważnym następstwom chorób w przyszłości. Pacjenci mogli skorzystać z porad z zakresu ginekologii, chirurgii, pulmonologii, urologii, ortopedii, Panie pielęgniarki wykonywały badania poziomu glukozy w kierunku wykrywania cukrzycy, tętna i ciśnienia krwi równocześnie prowadząc edukację zdrowotną. Dużym zainteresowniem cieszyły się porady Pań dietetyczek z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
W ramach działań marketingowych zaprezentowaliśmy mieszkańcom  bogatą ofertę naszych  usług medycznych.
W Siennicy Różanej udzielono około 150 porad i konsultacji medycznych.
Dziekując za wysiłek i aktywny udział pracowników szpitala w promocji zdrowia wśród mieszkańców Gminy na ręce Pani Dyrektor Marzeny Kowalczyk Wójt Gminy Siennica Różana przekazał  dyplom uznania.
Na zakończenie akcji promocyjnej zaproszono pracowników szpitala na występ zespołu tanecznego z Łucka jako wyraz uznania za zangażowanie i otwartość na drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Siennica Różana Panu Leszekowi Proskurze za zaproszenie i pomoc w organizacji akcji.
galeria


V Lubelskie Dni Promujące Zdrowie maj - czerwiec 2017

05.06.2017

Rodzinne Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia

W dniach 29.05.2017 - 02.06.2017 r. odbyły się „V Lubelskie Dni Promujące Zdrowie”, w których wzięliśmy czynny udział proponując mieszkańcom Lublina bogatą ofertę badań diagnostycznych jak również badań profilaktycznych z zakresu: gruźlicy, astmy, raka jelita grubego, raka prostaty, raka szyjki macicy, raka piersi oraz porady  i konsultacje medyczne. Jak również edukację zdrowotną dla kobiet w ciąży i połogu, poradnictwo laktacyjne.
W dniu 31 maja 2017 r. aktywnie uczestniczyliśmy w plenerowym Rodzinnym Festynie Zdrowotnym na placu im. Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie. Prowadziliśmy porady zdrowotne, profilaktyczne, z zakresu edukacji zdrowotnej, dietetyki. Panie wykonywały pomiary: poziomu glukozy w celu wykrywania cukrzycy, tętna, ciśnienia krwi, wzrostu i wagi w celu wyliczania BMI. Mieszkańców Lublina zapraszaliśmy do korzystania z usług medycznych naszego szpitala.
Wykonana przez nasze Panie dietetyczki piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej zdobyła uznanie i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

galeria


Województwo Lubelskie w Programie Senior 2030

25.05.2017

Ponad 30 organizacji wzięło udział w spotkaniu inauguracyjnym Lubelskiego Klastra Seniora, które odbyło się w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublinie. Przedstawiciele Narodowego Komitetu Seniora oraz Centrum Operacyjnego „Samorządowa Polska” S.A. wprowadzili gości w założenia i cele Programu „Senior 2030” oraz w możliwości, jakie stwarza on dla współpracujących podmiotów.

W inauguracyjnym spotkaniu Lubelskiego Klastra Seniora udział wzięło ponad 30 przedstawicieli organizacji z rynku senioralnego w woj. lubelskim.

Wszyscy zgromadzeni wykazali zainteresowanie Programem „Senior 2030”, co zaowocowało ciekawą dyskusją.

Członkami założycielami Lubelskiego Klastra Seniora zostali:

 1. Fundacja na Rzecz Seniorów „BONUM VITAE”
 2. audioNOVA sp. z o.o.
 3. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 4. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 5. Stowarzyszenie Seniorów „Złota Jesień”
 6. MANUS Centrum Opieki 24 sp. z o.o.
 7. Fundacja Centrum Rozwoju Lokalnego
 8. Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
 9. Comfort Place Dom Opieki i Rehabilitacji Andrzej Zygo
 10. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie
 11. Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny
 12. Stowarzyszenie UTW w Świdniku
 13. Teatr Muzyczny w Lublinie

Jest to 8 klaster powołany w ramach Programu „Senior 2030”.


e-RejestracjaE-REJESTRACJA

KORONAWIRUS - INFORMACJE
I ZALECENIA

 

KOORDYNOWANA OPIEKA
NAD KOBIETĄ W CIĄŻY


Protezoplastyka stawu biodrowego
i stawu kolanowego

Projekty unijne

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU  ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH
RPO WL 2014-2020

Dofinansowania

Przedsięwzięcie dofinansowywane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Lublinie w zakresie:

"Prace leczniczo - pielęgnacyjne drzewostanu rosnącego na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie w lokalizacji ul. Herberta 21"

Certyfikaty

 


                     

Filmy o Szpitalu
 

Linki

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

 

Zdrowie
 naszych
  pacjentów
    najwyższą
      wartością

 

ul. Mieczysława Biernackiego 9
20-089 Lublin

 

 

Sekretariat: 81 740-20-39
Kancelaria: 81 740-89-90

 

 

 

 

NIP: 712-23-96-043
Regon: 430992402
KRS: 0000003646

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS