Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Centrum Wspierania Nowego Życia

23.07.2018

Projekt „Centrum Wspierania Nowego Życia - Rewaloryzacja zabytkowego budynku dawnego Szpitala Żydowskiego oraz jego adaptacja w celu nadania mu nowych funkcji użytkowych, wraz z zagospodarowaniem terenu funkcjonalnie związanego z obiektem” - jest zgodny z kierunkiem przyjętym w procesie przebudowy i modernizacji obiektów Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie i jego głównym celem jest odrestaurowanie zabytkowego budynku mieszczącego się w Lublinie, przy ulicy Lubartowskiej 81/83.

Wskazany obiekt pełnił rolę szpitala żydowskiego od 1886 roku (najstarszy szpital w Lublinie). Wybudowano go z funduszy Gminy Wyznaniowej Żydowskieja a autorem projektu był Marian Jarzyński. W 1942 roku Niemcy wymordowali chorych i personel szpitala,
a następnie urządzili w nim szpital Wermaht'u. Po wojnie od 1949 roku budynek szpitala pełnił rolę kliniki ginekologiczno-położniczej.

     Planowany projekt którego wartość szacujemy na kwotę 12,5 mln złotych, wpisuje się w strategię miasta Lublina oraz spełnia kryteria  Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2017-2023, CEL 3: KAPITAŁ KULTUROWY OBSZARU REWITALIZACJI WSPARCIEM ROZWOJU GOSPODARCZEGO LUBLINA,

 

W związku z ograniczeniami dotyczącymi wymagań dla obiektów medycznych po wykonaniu prac restauracyjnych w celu zachowania jego użyteczności dla SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie podjęto decyzję o zlokalizowaniu w nim działalności skoncentrowanych wokół szeroko pojętej edukacji zdrowotnej oraz pełnieniu różnorodnych funkcji publicznych, społecznych oraz kulturalnych w postaci:

 

  • szkoły rodzenia; zagadnienie to doskonale będzie współgrać z planowanym przeznaczeniem części pomieszczeń (1 piętro) na działalność hostelową obsługującą pacjentów szpitala oraz ich rodziny, które chciałyby pozostać w pobliżu swoich dzieci przebywających w szpitalu;
  • miejsc noclegowych dla rodzin pacjentów hospitalizowanych w szpitalu, szczególnie dla matek nowonarodzonych dzieci, które ze względu na stan zdrowia muszą pozostać pod opieką szpitala;
  • przeznaczenia części pomieszczeń dla celów konferencyjno-szkoleniowo-wystawienniczych z zapleczem gastronomicznym,

 

Ponadto uwzględniając zabytkowy charakter budynku i jego historię planowane jest zorganizowanie w budynku Izby Pamięci w celu:

  • wykorzystania potencjału tego miejsca wzmacniającego prestiż, estetykę miasta oraz przyciągające mieszkańców i gości,
  • działalności wystawienniczej która ma być początkiem działań w obszarze kultury z możliwością organizacji stałych lub czasowych wystaw związanych z popularyzacją dziedzictwa kulturowego w celu kreowania wizerunku Lublina jako nieodkrytego celu turystycznego.

 

Planowany projekt zakłada współfinansowanie prac ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i w chwili obecnej jest na etapie oceny formalnej a jego harmonogram przewiduje zakończenie prac w połowie 2020 roku.


Ewakuacja oddziałów w SPSzW im. Jana Bożego - ćwiczenia

08.06.2018

Dnia 07 czerwca 2018 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim  im. Jana Bożego w Lublinie w lokalizacji przy ul. Herberta 21 zostały przeprowadzone ćwiczenia z zasad zachowania i postępowania pracowników szpitala, na wypadek groźby podłożenia ładunku, pożaru lub innego miejscowego zagrożenia na terenie szpitala.

Więcej...                          Galeria

Dnia 07 czerwca 2018 roku ukazały się artykuły i relacje w regionalnych mediach.
Media o nas...
kurierlubelski.pl "Bomba i pożar w szpitalu przy ul. Herberta"
lublin112.pl "Bomba i pożar w szpitalu w Lublinie"


27 MAJA DZIEŃ DIAGNOSTY LABORATORYJNEGO

27.05.2018

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego pragnę złożyć serdecznie życzenia zadowolenia, wielu sukcesów, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dziękuję za profesjonalną i rzetelną pracę,  która jest nieodzowną częścią nie tylko procesu diagnozy i leczenia, ale również profilaktyki zdrowotnej.

Marzena Kowalczyk
Dyrektor
Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego
im. Jana Bożego w Lublinie


23 maja 2018 Rodzinny Festyn Zdrowotny

25.05.2018

W dniu 23 maja 2018 r. braliśmy czynny  udział w Rodzinnym Festynie Zdrowotnym w ramach obchodów VI Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, który odbył się na Placu Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury.

W trakcie Festynu jego uczestnicy korzystali z bezpłatnych konsultacji i porad medycznych z zakresu edukacji zdrowotnej dla kobiet w ciąży i połogu których udzielały Panie położne. Panie pielęgniarki, natomiast oznaczały poziom glukozy we krwi, jak również  wykonywały pomiary tętna i ciśnienia krwi.

Utworzona własnoręcznie przez nasze Panie dietetyczki „Piramida Zdrowego Żywienia” jak również poczęstunek w postaci chipsów owocowo-warzywnych oraz porady dietetyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Festynu  i uzyskały wiele słów uznania.

Galeria

Podczas Festynu zachęcaliśmy również do korzystania z  usług medycznych naszego szpitala  oraz  prowadzonych przez nas badań profilaktycznych, tj. profilaktyki raka szyjki macicy i raka jelita grubego. (patrz: zakładka Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia), Program profilaktyczny raka jelita grubego).


VI Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

23.05.2018

W dniach: 21 maja – 08 czerwca 2018 r. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie bierze czynny udział w VI Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie skierowanych do mieszkańców Lublina.

Mieszkańcom Lublina proponujemy bogatą ofertę bezpłatnych badań profilaktycznych, porad i konsultacji medycznych, tj.: badania spirometryczne dla dorosłych, konsultacje ortopedyczne, profilaktykę: raka jelita grubego, raka prostaty, raka szyjki macicy, raka piersi, edukacje zdrowotną dla kobiet w ciąży i połogu oraz badania laboratoryjne.
 


 

Dnia 23 maja 2018 r. Szpital bierze udział w Rodzinnym Festynie Zdrowotnym na placu im. Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie. Mieszkańców Lublina zaprasza na plenerowe konsultacje z zakresu dietetyki, edukacji zdrowotnej oraz pomiary cukru, tętna i ciśnienia krwi.

Więcej: https://lublin.eu/mieszkancy/zdrowie/aktualnosci/vi-lubelskie-dni-promujace-zdrowie,112,1345,1.html


Ćwiczenia z ewakuacji w SPSzW im. Jana Bożego

22.05.2018Dyrektor
Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego
im. Jana Bożego w Lublinie
zawiadamia, że
Dnia 07 czerwca 2018 r.  godz. 9:00 - 12:00
w lokalizacji przy ul. Herberta 21

odbędą się praktyczne ćwiczenia z udziałem Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego z zakresu
ewakuacji pracowników i pacjentów w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

11.05.2018

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam wszystkim Paniom i Panom najserdeczniejsze życzenia powodzenia w pracy i w życiu osobistym.
Dziękuję za opiekę i szacunek okazywany naszym pacjentom,
za codzienne i rzetelne wypełnianie obowiązków kształtujących pozytywny wizerunek szpitala.
Wasza praca obdarzana jest wielkim zaufaniem społecznym, która wymaga wyjątkowych predyspozycji oraz ogromnej
wiedzy i umiejętności.
Życzę Wam wytrwałości w wykonywaniu tej szczególnej profesji oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów.

 

Marzena Kowalczyk
Dyrektor
Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego
im. Jana Bożego w Lublinie


Programy profilaktyczne w SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie

24.04.2018

Dnia 24.04.2018 r. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego podpisał umowy z Zarządem Województwa Lubelskiego na realizację programów  dofinasowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, tj  „Program profilaktyki raka szyjki macicy w podregionie lubelskim” i „Profilaktyki chorób nowotworowych jelita grubego w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności na terenie podregionu lubelskiego”.   więcej

 

 

 

Media o nas:
rynekzdrowia.pl "Bezpłatne badania profilaktyczne - cytologia i kolonoskopia w szpitalu Jana Bożego"
wyborcza.pl "Bezpłatne badania profilaktyczne"
dziennikwschodni.pl "Szpital dostał pieniądze na walkę z nowotworami"
 


Dzień Pracownika Służby Zdrowia

07.04.2018

Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia składam Wszystkim Pracownikom Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie podziękowania za ciężką i ofiarną pracę w trudnej i bardzo odpowiedzialnej służbie na rzecz chorych. Proszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Marzena Kowalczyk
Dyrektor
Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego
im. Jana Bożego w Lublinie


7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

06.04.2018

„Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018r.
Święto obchodzone corocznie 7 kwietnia (od 1950r.), w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), sprzyja mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie, jak również wspieraniu krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).
Tematem przewodnim kampanii jest: „Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego”.
         SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie zapewnia pacjentom dostęp do wysokiej jakości usług medycznych poprzez szybką diagnostykę, kompleksową opiekę i skuteczne leczenie.Protezoplastyka stawu biodrowego
i stawu kolanowego

Projekty unijne

Certyfikaty

 


                     

Dofinansowania

 

Przedsięwzięcie dofinansowywane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Lublinie w zakresie:

"Prace leczniczo - pielęgnacyjne drzewostanu rosnącego na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie w lokalizacji ul. Herberta 21"

Filmy o Szpitalu
 

Linki

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

 

Zdrowie
 naszych
  pacjentów
    najwyższą
      wartością

 

ul. Mieczysława Biernackiego 9
20-089 Lublin

 

 

Sekretariat: 81 740-20-39
Kancelaria: 81 740-89-90

 

sekretariat@janbozy.pl
kancelaria@janbozy.pl

 

 

NIP: 712-23-96-043
Regon: 430992402
KRS: 0000003646

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS