Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

„Wiara, wiedza, wytrwałość” – rozmowa z Panią dr Marią Migielską-Wołyniec
LAJF magazyn lubelski

01.08.2017

W lipcowym wydaniu magazynu ukazał się wywiad z Panią dr Marią Migielską-Wołyniec, pediatrą i neonatologiem Oddziału Noworodków i Wcześniaków Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie. Rozmowa  dotyczyła problemu wcześniactwa, współczesnych matek,  jak również  rozwoju neonatologii. Pani Doktor  pracując w oddziale od wielu lat, opowiedziała, jak ciągle się on zmienia i rozwija, o tym, że pacjentki i dzieci mogą liczyć tu  na fachową i  życzliwą opiekę, a także na bardzo dobre warunki leczenia i pobytu.

Zapraszamy do lektury całego wywiadu - więcej ...


"Spore zmiany w szpitalu Jana Bożego” Gazeta Wyborcza Lublin

31.07.2017

Dnia 26 lipca 2017 r. ukazał się artykuł prezentujący plany rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, w szczególności dotyczące lokalizacji przy ul. Kruczkowskiego 21.  W budynku głównym szpitala na IV piętrze, po gruntownym remoncie powstanie oddziału chorób wewnętrznych z  pododdziałem geriatrii. Modernizacji i remontowi poddane zostaną również inne pomieszczenia z przeznaczeniem m.in.: na oddział anestezjologii i intensywnej terapii,  banku krwi z pracownią immunologii transfuzjologicznej, apteki szpitalnej, bazy administracyjno-szkoleniowej. Dla powyższych inwestycji ubiegamy się o środki finansowe z RPO WL.

Gazeta Wyborcza - artykuł


Alarm p/pożarowy w SPSzW im. Jana Bożego - ćwiczenia

10.07.2017

Dnia 05 lipca 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim  im. Jana Bożego w Lublinie w lokalizacji przy ul. Lubartowskiej 81 zostały przeprowadzone ćwiczenia z zasad zachowania i postępowania pracowników szpitala, na wypadek groźby podłożenia ładunku, pożaru lub innego miejscowego zagrożenia na terenie szpitala.

Więcej...       Galeria...

Dnia 05 lipca 2017 roku ukazały się artykuły i relacje w regionalnych mediach.
Media o nas...
Dziennik Wschodni - "Bomba w szpitalu w Lublinie? To ćwiczenia"
Kurier Lubelski - "Próbny alarm w szpitalu im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej"
TVP3 - Panorama Lubelska: 5 lipca 2017, g. 18.30


OTWARCIE NOWOCZESNEJ PRACOWNI ENDOSKOPOWEJ

27.06.2017

Dnia 23 czerwca 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Endoskopowej w lokalizacji przy ul. Kruczkowskiego 21.

Więcej...

Galeria...

Dnia 26 czerwca 2017 roku ukazały się artykuły i relacje w regionalnych mediach.
Media o nas...
Radio Lublin - "Lublin: Endoskop w jakości HD"
Dziennik Wschodni - "Nowa era endoskopii". Inwestycja w szpitalu zakończona
Kurier Lubelski - "W szpitalu im. Jana Bożego otwarto pracownię endoskopową"


"BIAŁA NIEDZIELA" W SIENNICY RÓŻANEJ 4 CZERWCA 2017 r.

09.06.2017

Kontynuując realizację zadań w zakresie  promocji zdrowia i zdrowego stylu życia na terenie województwa lubelskiego zorganizowaliśmy kolejną akcję profilaktyczno-edukacyjną w miejscowości  Siennica Różana w dniu 04 czerwca 2017 r. Tak jak poprzednio już zrealizowane miała ona na celu przekazanie mieszkańcom gminy podstawowych zasad dbałości o własne zdrowie, wykonywanie badań przesiewowych w celu wykrywania chorób i wczesnego ich leczenia oraz zapobieganie poważnym następstwom chorób w przyszłości. Pacjenci mogli skorzystać z porad z zakresu ginekologii, chirurgii, pulmonologii, urologii, ortopedii, Panie pielęgniarki wykonywały badania poziomu glukozy w kierunku wykrywania cukrzycy, tętna i ciśnienia krwi równocześnie prowadząc edukację zdrowotną. Dużym zainteresowniem cieszyły się porady Pań dietetyczek z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
W ramach działań marketingowych zaprezentowaliśmy mieszkańcom  bogatą ofertę naszych  usług medycznych.
W Siennicy Różanej udzielono około 150 porad i konsultacji medycznych.
Dziekując za wysiłek i aktywny udział pracowników szpitala w promocji zdrowia wśród mieszkańców Gminy na ręce Pani Dyrektor Marzeny Kowalczyk Wójt Gminy Siennica Różana przekazał  dyplom uznania.
Na zakończenie akcji promocyjnej zaproszono pracowników szpitala na występ zespołu tanecznego z Łucka jako wyraz uznania za zangażowanie i otwartość na drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Siennica Różana Panu Leszekowi Proskurze za zaproszenie i pomoc w organizacji akcji.
galeria


V Lubelskie Dni Promujące Zdrowie maj - czerwiec 2017

05.06.2017

Rodzinne Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia

W dniach 29.05.2017 - 02.06.2017 r. odbyły się „V Lubelskie Dni Promujące Zdrowie”, w których wzięliśmy czynny udział proponując mieszkańcom Lublina bogatą ofertę badań diagnostycznych jak również badań profilaktycznych z zakresu: gruźlicy, astmy, raka jelita grubego, raka prostaty, raka szyjki macicy, raka piersi oraz porady  i konsultacje medyczne. Jak również edukację zdrowotną dla kobiet w ciąży i połogu, poradnictwo laktacyjne.
W dniu 31 maja 2017 r. aktywnie uczestniczyliśmy w plenerowym Rodzinnym Festynie Zdrowotnym na placu im. Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie. Prowadziliśmy porady zdrowotne, profilaktyczne, z zakresu edukacji zdrowotnej, dietetyki. Panie wykonywały pomiary: poziomu glukozy w celu wykrywania cukrzycy, tętna, ciśnienia krwi, wzrostu i wagi w celu wyliczania BMI. Mieszkańców Lublina zapraszaliśmy do korzystania z usług medycznych naszego szpitala.
Wykonana przez nasze Panie dietetyczki piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej zdobyła uznanie i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

galeria


Województwo Lubelskie w Programie Senior 2030

25.05.2017

Ponad 30 organizacji wzięło udział w spotkaniu inauguracyjnym Lubelskiego Klastra Seniora, które odbyło się w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublinie. Przedstawiciele Narodowego Komitetu Seniora oraz Centrum Operacyjnego „Samorządowa Polska” S.A. wprowadzili gości w założenia i cele Programu „Senior 2030” oraz w możliwości, jakie stwarza on dla współpracujących podmiotów.

W inauguracyjnym spotkaniu Lubelskiego Klastra Seniora udział wzięło ponad 30 przedstawicieli organizacji z rynku senioralnego w woj. lubelskim.

Wszyscy zgromadzeni wykazali zainteresowanie Programem „Senior 2030”, co zaowocowało ciekawą dyskusją.

Członkami założycielami Lubelskiego Klastra Seniora zostali:

 1. Fundacja na Rzecz Seniorów „BONUM VITAE”
 2. audioNOVA sp. z o.o.
 3. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 4. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 5. Stowarzyszenie Seniorów „Złota Jesień”
 6. MANUS Centrum Opieki 24 sp. z o.o.
 7. Fundacja Centrum Rozwoju Lokalnego
 8. Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
 9. Comfort Place Dom Opieki i Rehabilitacji Andrzej Zygo
 10. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie
 11. Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny
 12. Stowarzyszenie UTW w Świdniku
 13. Teatr Muzyczny w Lublinie

Jest to 8 klaster powołany w ramach Programu „Senior 2030”.


„Biała Sobota” w Kodniu 13 maja 2017 r.

17.05.2017

„Lepszy gram zapobiegania, niż tona leczenia”

„Biała Sobota” w Kodniu 13 maja 2017 r.

Mając na uwadze znaczenie kształtowania wśród społeczeństwa świadomości dbałości
o własne zdrowie i swoich najbliższych, szpital w ramach promocji zdrowia i zdrowego stylu życia zaplanował do realizacji na terenie województwa lubelskiego akcje profilaktyczno-edukacyjne. Jedna z nich odbyła się 13 maja bieżącego roku w Kodniu. Następne zaplanowane są w miesiącu czerwcu w Siennicy Różanej i Lublinie.

Ideą organizowanych akcji jest przekazanie pacjentom podstawowych zasad dbałości
 o własne zdrowie, wykonywanie badań przesiewowych w celu  wykrywania chorób
i wczesnego ich leczenia oraz zapobieganie poważnym następstwom chorób w przyszłości. Pacjenci mogli skorzystać z porad z zakresu ginekologii, pulmonologii, urologii, ortopedii czy też dietetyki. Wykonywane były badania cytologiczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów szyjki macicy, badania poziomu glukozy w kierunku wykrywania cukrzycy oraz badania spirometryczne w kierunku wykrywania przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Profilaktyka i edukacja zdrowotna dotyczyła chorób układu krążenia,  oraz wykrywania zmian, guzów piersi. W Kodniu z akcji skorzystało ponad 100 osób. 

Serdecznie dziękujemy Ojcu Damianowi Dybale, Kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, za zaproszenie, Panu Markowi Bukowskiemu, Kierownikowi Ośrodka Zdrowia w Kodniu, za przyjęcie, udostępnienie gabinetów.

Zdjęcia:


Gala finałowa plebiscytu Kuriera Lubelskiego "Lekarz Roku 2016" na Zamku Lubelskim

28.04.2017

 Dnia 27 kwietnia 2017 roku na Zamku Lubelskim zostały ogłoszone wyniki plebiscytu Kuriera Lubelskiego "Lekarz Roku 2016" na najlepszego specjalistę, lekarza rodzinnego i placówkę medyczną.

W kategorii publicznych placówek medycznych Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie zdobył drugie miejsce z liczbą głosów 831.

W kategorii lekarz specjalista lek. med. Halina Proll zajęła trzecie miejsce (375 głosów).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki
i wyróżnienia. Uroczystości towarzyszyła debata pod hasłem "Czy śmiech to rzeczywiście zdrowie?". Wieczór uświetnił recital fortepianowy.

Dziękujemy Pacjentom i Czytelnikom Kuriera Lubelskiego za oddane głosy.

Galeria...

 

Dzień Służby Zdrowia

10.04.2017

 

Z okazji Dnia Służby Zdrowia, życzę wszystkim pracownikom sił i wiary w sens powołania, jakim jest służba drugiemu człowiekowi, a także wiele dobra i sukcesów zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.


Marzena Kowalczyk
Dyrektor
Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego
im. Jana Bożego w Lublinie


e-RejestracjaE-REJESTRACJA

KORONAWIRUS - INFORMACJE
I ZALECENIA

 

KOORDYNOWANA OPIEKA
NAD KOBIETĄ W CIĄŻY


Protezoplastyka stawu biodrowego
i stawu kolanowego

Projekty unijne

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU  ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH
RPO WL 2014-2020

PROJEKT GRANTOWY NR POWR.05.02.00-00-0001/20 WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ 2014-2020, REALIZOWANEGO NA PODSTAWIE UMOWY ZAWARTEJ W DNIU 30 CZERWCA 2020 R. POMIĘDZY SKARBEM PAŃSTWA – MINISTREM ZDROWIA, A NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA

Dofinansowania

Przedsięwzięcie dofinansowywane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Lublinie w zakresie:

"Prace leczniczo - pielęgnacyjne drzewostanu rosnącego na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie w lokalizacji ul. Herberta 21"

 

Utworzenie Pracowni Diagnostyki Koronowirusa SARS-CoV-2 technikami biologii molekularnej w systemie zamkniętym w SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie informuje o zakończeniu realizacji projektu polegającego na utworzeniu Pracowni Diagnostyki Koronowirusa SARS-CoV-2 technikami biologii molekularnej w systemie zamkniętym w SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie, związanego z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w wysokości 750.000,00 PLN. Dotacja została przeznaczona na zakup sprzętu i wyposażenia oraz adaptację pomieszczeń w celu uruchomienia systemu testów SARS-CoV-2 (reakcja PCR z odwrotną transkryptazą wykonywana w czasie rzeczywistym) w nowej pracowni COVID-19 w ramach Laboratorium Diagnostyki Mikrobiologicznej naszego szpitala.

Certyfikaty

 


                     

Filmy o Szpitalu
 

Linki

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

 

Zdrowie
 naszych
  pacjentów
    najwyższą
      wartością

 

ul. Mieczysława Biernackiego 9
20-089 Lublin

 

 

Sekretariat: 81 740-20-39
Kancelaria: 81 740-89-90

 

 

 

 

NIP: 712-23-96-043
Regon: 430992402
KRS: 0000003646

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS