Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Dnia 24.04.2018r Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego podpisał umowy
 z Zarządem Województwa Lubelskiego na realizację programów  dofinasowanych z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, tj  „Program profilaktyki raka szyjki macicy w podregionie lubelskim” i „Profilaktyki chorób nowotworowych jelita grubego
 w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności na terenie podregionu lubelskiego”.

„Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)”

Program skierowany jest do kobiet wieku 25–59 lat, które są zdrowie i nie odczuwają żadnych dolegliwości, pracujące lub zamieszkujące w powiecie lubelskim, lubartowskim, łęczyńskim, świdnickim i mieście Lublin.

Badanie cytologiczne to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie komórek z szyjki macicy. Pozwala ono wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma żadnych objawów.

Bezpłatna cytologia wykonywana będzie w Przychodni Ginekologiczno-Położniczej przy
 ul. Lubartowskiej 81 od  02.07.2018r  do  31.12.2019r.

„Program profilaktyczny raka jelita grubego”

W ramach programu będziemy  wykonywać badania kolonoskopowe bezpłatnie i ze znieczuleniem.

Kolonoskopia to badanie, które umożliwia obejrzenie wnętrza jelita grubego przy użyciu giętkiego przyrządu wyposażonego w kamerę i źródło światła (kolonoskop). Jest to badanie bezpieczne, które w szczególnych przypadkach może się odbyć w znieczuleniu.

Szpital zaprasza  kobiety i mężczyzn z podregionu lubelskiego tzn. osoby pracujące lub zamieszkujące w powiecie lubelskim, lubartowskim, łęczyńskim, świdnickim i mieście Lublin.

Zgłoś się, jeżeli masz:

  • 50–65 lat i nie miałeś kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat,
  • 40–49 lat i masz krewnego pierwszego stopnia, u którego wykryto raka jelita grubego,
  • 25–49 lat i w twojej rodzinie wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC). Musisz potwierdzić ten fakt w poradni genetycznej. W takiej sytuacji powinieneś powtarzać kolonoskopię co 2–3 lata, chyba, że badanie genetyczne wykaże, że nie masz mutacji genetycznych i możesz być zwolniony z kontrolnych kolonoskopii.

Badania wykonywane będą w Poradni Endoskopowej w lokalizacji przy ul. Herberta 21 od 01.06.2018r  – 29.11.2019r.

Uczestnikom badań spoza Lublina zwracamy koszty dojazdu.

wróć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS