Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Pododdział Laryngologii

Adres - 20-468 Lublin, ul. Herberta 21 (wcześniej Kruczkowskiego)

P. o. z-cy Lekarza Kierującego Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Laryngologii: lek. med. Wojciech Goliszek
Pielęgniarka Koordynująca mgr Bożena Jędrys

Gabinet Z-cy Lekarza Kierującego Oddziałem – 81 760-41-64
Gabinet Lekarski – 81 760-42-64
Pielęgniarka Koordynująca – 81 760-41-65
Dyżurka pielęgniarek – 81 760-42-66

Lekarze:
lek. med. Maria Zawiślak
lek. med. Agnieszka Chomiak-Misiewicz
lek. med. Witalis Misiewicz

Oddział Laryngologiczny może poszczycić się wieloletnią tradycją. Zapewniamy naszym Pacjentom pobyt w estetycznych, świeżo wyremontowanych i dobrze wyposażonych salach chorych z łazienkami. Znakomita organizacja, bardzo dobrze wykształcona, troskliwa i miła opieka pielęgniarska, fachowy i kompetentny zespół specjalistów laryngologów, pozwalają na spokojne i bezpieczne wykonanie poważnych operacji laryngologicznych.

Dysponujemy medycznym sprzętem operacyjnym najnowszej generacji, w tym nowoczesną aparaturę endoskopową i zestawem optyk endoskopowych.
W swojej działalności od wielu lat stosujemy minimalnie inwazyjne endoskopowe techniki operacyjne. Wprowadzenie chirurgii endoskopowej zrewolucjonizowało leczenie chorób nosa i zatok przynosowych. Zabiegi są wykonywane z użyciem nowoczesnej aparatury endoskopowej, dzięki czemu możliwa jest pełna wzrokowa kontrola operowanej okolicy. Jest leczeniem mało inwazyjnym, oszczędzającym błonę śluzową, umożliwia przywrócenie drożności ujść naturalnych zatok oraz precyzyjne usunięcie zmian chorobowych. Skraca to proces gojenia, pobyt w szpitalu oraz okres rekonwalescencji.

Oddział dysponuje 10 łóżkami. Rocznie wykonywanych jest około 500 zabiegów operacyjnych, z czego większość stanowią zabiegi operacyjne w nowoczesnej technice chirurgii endoskopowej. Większość operacji odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Wszelka diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu odbywa się w dniu przyjęcia do Szpitala. Operacje prowadzone są technikami endoskopowymi przez doświadczonych specjalistów otolaryngologów. Znieczulenie do zabiegu (miejscowe i ogólne) przeprowadzają doświadczeni anestezjolodzy przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

Zakres wykonywanych zabiegów operacyjnych:

- operacje korekcyjne przegród nosa (septoplastyka);
- operacje endoskopowe nosa i zatok (FESS);
- operacje endoskopowe nosa i zatok z usunięciem polipów;
- operacje małżowin nosowych dolnych i środkowych (konchoplastyka);
- operacje w zakresie krtani (mikrochirurgia krtani MLS)połączone z usunięciem polipów, guzków głosowych i zmian przerostowych z krtani;
- usunięcie migdałków podniebiennych (tonsillectomia);
- usunięcie migdałka gardłowego (adenotomia);
- zmniejszenie migdałków podniebiennych (tonsilloplastyka);
- podcięcie wędzidełka języka.

powrót

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS