Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Oddział Położniczy z Oddziałem Patologii Ciąży

Adres - Lublin, ul. Lubartowska 81

Gabinet lekarski telefon - 81 740-27-21

Położna Oddziałowa telefon - 81 740-29-40

Trakt Porodowy / Położone telefon - 81 740-27-22

Sekretarka medyczna telefon - 81 740-82-74

Lekarz Kierujący Oddziałem - dr n. med. Maria Bożenna Wawrzycka

Położna Oddziałowa - mgr Margaretta Długoszewska

 

Oddział Położniczy z oddziałem Patologii Ciąży posiada 70 łózek na salach 3-5 osobowych w systemie rooming-in. Ze wzgledu na jakość opieki położniczej, wysokie kwalifikacje zespołu, wyposażenie (USG, respiratory, nowoczesne łóżka porodowe, wannę z możliwością prowadzenia porodów w wodzie, kardiotokografy) posiada III stopień referencyjny.
Odbywa się tutaj ponad 2200 porodów z ciąż fizjologicznych jak również z ciąż wysokiego ryzyka. Opieką objęte są również pacjentki po porodzie i w okresie karmienia piersią. Przy oddziale funkcjonuje Szkoła Rodzenia, gdzie prowadzone są wykłady i ćwiczenia, oraz Poradnia Laktacyjna czynna całą dobę. Trakt Porodowy posiada oddzielne sale, w których odbywają się porody rodzinne.
Szpital uczestniczy w programie "Szpital przyjazny dziecku", realizuje program "Karmienia Piersią" i "Opieki Perinatalnej".

W oddziale leczonych jest w ciągu roku z powodu chorób związanych i współistniejących z ciążą około 1000 ciężarnych.
Nowoczesna diagnostyka biochemiczna, hormonalna i biofizyczna (ultrasonografia, kardiotokografia) we wczesnej i zaawansowanej ciąży zapewnia właściwe postępowanie medyczne.
Wykształcona, posiadająca doświadczenie kadra lekarzy i położnych gwarantuje odpowiednie leczenie i wysoką jakość usług medycznych.

powrót

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS