Slider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona głównaSlider strona główna

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Aktualności

21-27 stycznia 2019 - EUROPEJSKI TYDZIEŃ WALKI Z RAKIEM SZYJKI MACICY

21.01.2019

Obchody Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy mają na celu promocję wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie badań cytologicznych.
Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej stwierdzanych nowotworów u kobiet, dotyczy około półtora miliona kobiet na całym świecie. W latach 40-tych XX wieku onkolog o nazwisku Papanicolaou wprowadził technikę wykonywania rozmazów cytologicznych w profilaktyce raka szyjki macicy. Obecnie badanie cytologiczne jest podstawowym narzędziem ochrony przed nowotworem i pozwala znacznie obniżyć umieralność z powodu raka szyjki macicy.

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które nie miały badań cytologicznych w ostatnich 3 latach lub 12 m-cy w przypadku obciążenia czynnikami ryzyka.


Nowa poradnia geriatryczna od 1 stycznia 2019

31.12.2018

Od dnia 01.01.2019 roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie zostanie uruchomiona Poradnia Geriatryczna. Działać będzie dzięki umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia a zlokalizowana zostanie w pomieszczeniach Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej przy ul. Zbigniewa Herberta 21.

więcej...


Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży

27.12.2018
Z dniem 01.01.2019 r. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie jako pierwszy w Lublinie będzie realizatorem finansowanego z NFZ Programu Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży (KOC)

Projekt i wykonanie: ANTARA
ANTARA Dynamic CMS